Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwód kościelny, dobry adwokat do sprawy
Autor Wiadomość
amerih Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 1
1
Reputacja: 0
Rozwód kościelny, dobry adwokat do sprawy
dobry wieczór,

chciałbym zasięgnąć informacji jakie należy spełnić warunki aby uzyskać rozwód kościelny.Interesuje mnie także ile może trwać taka sprawa i jak znaleźć dobrego adwokata lub kancelarię adwokacką do poprowadzenia takiej sprawy. Czy do takiej sprawy można wziąść normalnego adwokata lub radcę prawnego czy musi być to prawnik posiadający jakieś specjalne uprawnienia od kościoła? przy okazji jeśli ktoś słyszał o dobrym prawniku do rozwodów kościelnych z regionu śląska - najlepiej Katowice lub Gliwice to bardzo proszę o namiar?
01-10-2016, 07:41 AM
Trawis7 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 48
0
RE: Rozwód kościelny, dobry adwokat do sprawy
cześć, nie wiem o jaki kościół Ci chodzi ale jeśli o kościół katolicki to jest pewien problem w nim nie ma rozwodów. Jest jednak coś takiego jak unieważnienie małżeństwa ale tylko gdy są spełnione pewne warunki - warunków jest kilka i zapewne znajdziesz je pytając w archidiecezji. Jak w każdym przypadku kościołem katolickim szykuj się na datki - oczywiście co łaska Smile
01-10-2016, 07:53 AM
Marekdd Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 17
0
Kolego wydaje mi się, że nie masz racji - kościół katolicki nie da Ci rozwodu ani nie unieważni małżeństwa nawet jak nie wiadomo jaki datek im zaoferujesz. Ale są różne ciekawe sposoby aby udowodnić, że małżeństwo nie zostało zawarte właściwie czyli, że jest de facto nie ważne. i teraz tak uznają, że nie może być przymusu zewnętrznego i zgodna wola obydwu stron i zdolność do zawarcia małżeństwa. Ogólnie wszystko jest możliwe jak znajdziesz odpowiedniego prawnika a właściwie adwokata kościelnego który Ci taką sprawę poprowadzi. Oni się tam wszyscy znają itd. Znajomy z pracy temat przerabiał i mu się udało, nie wiem dokładnie ile kasy na to poszło ale jak kiedyś powiedział "samochód bym kupił"
01-10-2016, 08:05 AM
Agnesgg Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 23
0
zmień sobie w tytule nie rozwód kościelny tylko ORZECZENIE O NIEWAŻNOŚCI MAŁŻEŃSTWA (orzekają że od początku nie było ważne) - sprawę przechodziłam sama - zajeło to 2 lata. porad nie szukaj w internecie tylko u dobrego prawnika / adwokata. taki rozwód może Ci przeprowadzić specjalny adwokat kościelny ale to nie to samo co zwykły adwokat. Adwokat kościelny z tego co wiem to może być człowiek który nie jest adwokatem takim zwyczajnym ( nie ma uprawnień) ale są też adwokaci którzy mają uprawnienia adwokatów kościelnych i takiego kogoś szukaj w swoim regionie. Ja nie pomogę bo jestem z Warszawy.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-10-2016, 08:31 AM {2} przez Agnesgg.)
01-10-2016, 08:19 AM
kapustaq Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 13
0
taki "rozwód kościelny" to sprawa dość skomplikowana i trzeba wiedzieć jak się do niej zabrać aby poszło sprawnie oraz szybko. podstaw jest wiele ale są pewne na które warto się powołać bo to przyspieszy znacznie całe postępowanie - powołasz się na dobre - sprawę masz załatwioną w rok lub 2 a na złe to też się pewnie uda ale po 5. podobno najlepsza - czyli taka która pozwala załatwić rozwód a właściwie stwierdzenie, że małzeństwo było nie ważne to niemożność podjęcia istotnych obowiązków małżeńskich z przyczyn natury psychicznej leżących po stronie małżonka, ewentualnie przymus jeśli kobieta była w ciąży podczas zawierania małżeństwa.
01-10-2016, 08:01 PM
Blejkwr Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 1
0
(01-10-2016, 08:01 PM)kapustaq napisał(a): podobno najlepsza - czyli taka która pozwala załatwić rozwód a właściwie stwierdzenie, że małzeństwo było nie ważne to niemożność podjęcia istotnych obowiązków małżeńskich z przyczyn natury psychicznej leżących po stronie małżonka
aha a ja myślałem, że trzeba wybrać te obiektywnie istniejące przyczyny aby przed sądem biskupim który będzie badał sprawę mówić prawdę?? , przecież i tak zostanie powołany biegły psycholog więc warto się powołać na przyczyny które będziesz w stanie łatwo udowodnić - tylko wtedy sprawa przebiegnie sprawnie. A najlepiej zatrudnić do tego dobrego adwokata kościelnego który takie sprawy prowadził - wówczas on przeanalizuje naszą sytuację i sam doradzi na jakie przyczyny się powołać.
01-10-2016, 08:07 PM
Milla Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 2
0
ja też obecnie poszukuję adwokata ale do normalnego rozwodu cywilnego. Wpadłam na ten wątek gdyż także przydał by się rozwód kościelny i teraz pytanie: czy trzeba najpierw mieć rozwód cywilny a dopiero później kościelny czy to jest od siebie zależne. Czy można brać jednego prawnika do obydwóch spraw czy lepiej innego do cywilnego i specjalnego do kościelnego? a może najpierw kościelny i wtedy będzie łatwiej wygrać cywilny oraz alimenty od męża?
01-10-2016, 11:41 PM
rffffff Offline
Member

Liczba postów: 75
0
No wiec tak….."rozwód kościelny" nie jest w żaden sposób zależny od rozwodu zwyklego cywilnego. Możesz mieć unieważnienie małżeństwa w kościele a nadal być przed rozwodem cywilnym. Wiem bo sama temat przechodziłam. Nic przyjemnego ale sprawa do przejścia. Jeśli jesteś na etapie poszukiwania adwokata do sprawy cywilnej to najlepiej wybierz sobie takiego adwokata który ma uprawnienia i świeckie czyli jest normalnym adwokatem wpisanym na listę a dodatkowo jest jeszcze adwokatem kościelnym który ma uprawnienia. Najlepiej zacznij od rozwodu cywilnego bo w sprawie cywilnej łatwiej jest pozyskać dowody które później będą przydatne do rozwodu kościelnego. Inna sprawa, że od razu dowiesz się czy będziesz miała szanse na stwierdzenie nieważności małżeństwa w kościele.
01-11-2016, 04:47 AM
Beatrycz Offline
Junior Member
**

0
witajcie, obecnie jestem na etapie rozwodu cywilnego z mężem. Jesteśmy na niego obydwoje zdecydowani. Ja mam dowody na to że rozwód powinien być z jego winy on o tym wie ale chce aby rozwód był za porozumieniem stron. Bardzo zależy mi także aby dostać rozwód kościelny i on także o tym wie. Powiedział mi, że jeśli zdecyduje się wpierw na rozwód cywilny i dam mu go za porozumieniem stron to on także pójdzie mi na rękę i w rozwodzie kościelnym będzie zeznawał tak aby go dostać to unieważnienie, natomiast jeśli ja będę tu walczyła o rozwód z orzekaniem o winie to powiedział, że będę miała pod górkę. Miał ktoś taką sytuację - co radzicie?
01-12-2016, 09:21 PM
Marlena5 Offline
Junior Member
**

0
Bardzo proszę o polecenie dobrego adwokata kościelnego z dobrymi opiniami. Nie chcę oszczędzać na tej sprawie chcę polecenia dobrego specjalisty! jestem z Warszawy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-23-2016, 11:40 PM {2} przez Marlena5.)
03-23-2016, 11:39 PM

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum Dobry Prawnik | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS