Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wypowiedzenie umowy kredytowej przez bank. Co zrobić?
Autor Wiadomość
KonradK1 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 4
1
Reputacja: 0
Wypowiedzenie umowy kredytowej przez bank. Co zrobić?
Witam
Dostałem wypowiedzenie umowy kredytowej z banku. Chodzi o kredyt we frankach. Pismo doszło dziś, wypowiedzenie przypada za 30 dni.
Zalegałem ze spłatą 4 rat kredytu - ale nie całych wpłacałem mniejsze kwoty - tyle ile mogłem.

Bank międzyczasie wysyłał do mnie już windykatorów, rozmawiałem z jednym z nich nie otrzymałem żadnej konkretnej informacji oprócz tego, że jedynie wpłata całości zaległości może uratować sytuacje.
Co zrobić w przypadku gdy choć bardzo bym chciał to nie mam możliwości zgromadzić całej kwoty zadłużenia, mogę wpłacać mniejsze kwoty, czy jest możliwośc dogadania się z bankiem odnośnie restrukturyzacji umowy,zmniejszenia rat,kosztem wydłużenia spłaty?
07-21-2015, 10:06 PM
Gilbon2 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 1
0
RE: Wypowiedzenie umowy kredytowej przez bank. Co zrobić?
witam,
temat dość stary więc może ktoś tu pomoże. Poszukuję dobrej i sprawdzonej kancelarii specjalizującej się w kredytach we frankach z Wrocławia. Mam taki kredyt zawarty w 2008 r. i teraz chciałbym go odfrankować czy w inny sposób uwolnić się od tej umowy. Szukałem dziś informacji o kancelariach z Wrocławia ale opinie są różne, ceny też i w sumie nie wiadomo z której kancelarii skorzystać aby nie wpadkować się w jeszcze większe bagno. Chodzi mi o porady od osób które osobiście mają kredyt we frankach i mają kancelarie która im to prowadzi. Nie ukrywam, że zależy mi też na pomocy prawnej w normalnej nie zbyt wygórowanej cenie
06-27-2018, 08:04 AM
Rypeja Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 1
0
też jestem na początku drogi poszukiwań. We Wrocławiu jeśli chodzi o kancelarie od kredytów we franakach to chyba najbardziej się promują

Kancelaria Primus
Ul. Hercena 3-5 (parter)
50-453 Wrocław

Kancelaria Prawna LegalPoint
Adresul. Semaforowa 93/U2
52-115 Wrocław

nie wiem jakie mają opinie ani czy mają jakieś wyroki ale najwięcej mają reklamy
06-30-2018, 11:35 PM
KonradK1 Offline
Junior Member
**

1
Koledzy kilka słów ode mnie. Jak widzicie miałem podobny problem w 2015 r. niejako przymusowo musiałem pozwać bank i miałem całkiem sporo perypetii związanych z moim kredytem we frankach.

Pierwsza najważniejsza zasada - te kancelarie co podajecie to nie są prawnicy czyli kancelarie adwokackie czy radcowskie ale zwykłe firmy. Ja bym w życiu nie zlecił takiej sprawy firmom tylko i wyłącznie albo kancelarii adwokackiej albo radcowskiej. Dlaczego? Ponieważ taka firma za nic nie odpowiada, nie ma ubezpieczenia, jeśli popełnią błędy w waszej sprawie albo w 50 sprawach które wezmą to zawijają interes i jutro otwierają się pod inną nazwą. Poza tym sprawy we frankach to są bardzo trudne sprawy i tak naprawdę wyspecjalizowanych w tych sprawach jest może z 10 kancelarii w Polsce a reszta tylko liczy na zarobek kopiując pewne metody walki z bankami wypracowane przez te sprawdzone kancelarie, co więcej nawet inne kancelarie kopiują ich zabiegi i często robią to nie udolnie same wpędzając w kłopoty klientów przykład:

https://www.facebook.com/notes/franek-fr...146109924/

no więc trzeba naprawdę mocno uważać komu daje się sprawę. Wszystkich którzy robią te sprawy podejrzanie tanio albo za dużą stawkę succes fee można odrzucić. Trzeba uważać bo na te sprawy rzuciły się nawet firmy które wcześniej robiły tylko odszkodowania po wypadkach a teraz nagle się specjalizują w kredytach we frankach.

Uważajcie - warto się procesować z bankiem. Ja mam już korzystny wyrok w I instancji ale niestety za to trzeba zapłacić i to niestety nie kilka tysięcy. Jak byście mieli jeszcze jakieś pytania śmiało piszcie.

WAŻNE: NIE MUSICIE BRAĆ KANCELARII Z WROCŁAWIA CZY TEŻ ZE SWOJEGO MIASTA - wybierzcie kancelarie dobrą, w tych sprawach normalnym jest że zleca się je na odległość dobrej kancelarii na zasadzie przesłania dokumentów, wcale nie musicie iść tam osobiscie
07-01-2018, 01:04 AM
Mojemie Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 2
0
Tak jak mówisz. Sprawy związane z kredytami we frankach to poważne sprawy. Kancelarie przez lata układają strategię walki z bankami, szlifują zarzuty, odpierają zarzuty banków. Na szczęście sędziowie coraz częściej dostrzegają, że banki najcześciej przedłużyć proces jak najbardziej aby nie było o wygranych głośno i aby coraz większą grupa osób ich nie pozywała. Niestety to są nadal sprawy trudne chociaż niby każdy by chciał je robić to ci co naprawdę się w tym specjalizują to tylko garstka kancelarii w Polsce.
07-01-2018, 09:06 AM
Jagna1977 Offline
Member

Liczba postów: 82
0
Kancelaria do sprawy nie musi być z Wrocławia, sama jestem z Wrocławia a mam kancelarię która prowadzi mi sprawę w Warszawie. W Warszawie zasadniczo są najlepsze kancelarie tylko trzeba popatrzeć na ceny bo są takie co obrosły w piórka i rzucają teraz bardzo wysokie ceny oraz takie co są dobre ale ceny mają jeszcze przyzwoite choć i tak dość wysokie patrząc w kontekście tych wszystkich firm typu Sp. z o.o. co atakują teraz ofertami.
07-01-2018, 07:15 PM
Lusilla Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 14
1
Sama mam kredyt we frankach i to nie mały wiem, że jestem wykorzystywana, że wpadłam przez to w wielkie problemy i na pewno pozwę bank aby się od tego uwolnić za wszelką cenę. Ale prawda jest taka, że skorzystam pewnie z oferty firm typu Sp. z o.o. chociaż nie chcę ale nie mam wyboru. Tylko u nich stawki są niskie i w miarę realne dla kogoś takiego jak ja z dużym kredytem który też trzeba spłacać.... Wolała bym kancelarię jedną z tych dobrych z Warszawy wiadomo, jest większa pewność i spokój, wiadomo że mają doświadczenie ale jak dzwoniłam to tam ceny się zaczynają od 8 tyś zł na start właściwie tylko chyba za początek pierwszą instancje...sama już nie wiem
07-01-2018, 08:52 PM
KonradK1 Offline
Junior Member
**

1
Jak stać cie na płacenie kredytu to stać cię też na walkę z dobrym adwokatem. Tak jak to było u mnie - nawet jak przestaniesz płacić i bank wypowie umowę to jeszcze dłuuuga droga zanim będzie to czego boimy się najbardziej czylu komornik i zabranie mieszkania o ile w ogóle do tego dojdzie. W bankach mają taki bałagan, że nawet pozew sprawa im problem i często sprzedają roszczenie firmie windykacyjnej a wtedy jesteś już w domu! Sprawy dla dobrego prawnika ale są takie kancelarie adwokackie co to robią i robią skutecznie od lat. Sam się przekonałem na własnej skórze. Międzyczasie jak nie płacisz możesz pozwać. Ogólnie sprawa nie prosta ale jak najbardziej wykonalna poznałem przynajmniej kilka osób które idą tą drogą bez problemu
07-01-2018, 10:18 PM
Mojemie Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 2
0
Jeśli faktycznie nie ma innego wyjścia i sytuacja jest pod bramkowa to faktycznie jest opcja aby nie spłacać.

TU JEST DOBRZE OPISANE PRZEZ ADWOKATA http://www.adwokatjsosnowski.pl/bank-wyp...ac-zobacz/

Trzeba coś robić nie można być niewolnikiem do końca życia bo bankowcy sobie postanowili zrobić z ludzi niewolników nielegalnie.
07-02-2018, 03:31 AM
takeme Offline
Member

Liczba postów: 88
0
Nię będę mówił która kancelaria jest dobra, która nie w internecie jest sporo informacji więc jak ktoś chce realnie walczyć ze swoim problemem to znajdzie czego mu trzeba. Natomiast powiem tylko, że na wszelkie dziwne spółki które chcą pomoc walczyć z bankiem w sprawie o kredyt we frankach to trzeba uważać. Cały czas wszędzie pojawiają się artykuły sponsorowane które przedstawiają niekorzystne wyroki frankowiczów i zniechęcają innych do walki. Skąd te wyroki - być może właśnie wyroki na zlecenie. Pojawia się przypadkowa firma łapie ludzi, mówi że poprowadzi sprawę prawie za darmo albo za bardzo małe pieniądze. Później okazuje się, że sprawa jest źle prowadzona i w sądzie przegrana. Banki mają wodę na swój młyn mogą napisać w prasie o przegranych frankowiczów i że sądy uznają jednak że umowy o kredyt we franku są ok. Nikt nie udowodni przecież, że sprawa od początku celowo była źle prowadzona aby wyrok był jaki był. Tego typu głosy pojawiają się ostatnio bardzo często więc bym uważał komus sprawę się zleca.
07-02-2018, 07:25 PM

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum Dobry Prawnik | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS