Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podwyższenie alimentów / alimenty adwokat
Autor Wiadomość
Right Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 1
1
Reputacja: 0
Podwyższenie alimentów / alimenty adwokat
Po blisko ośmiu latach zdecydowałam sie wnieść o podwyższenie alimentów na moja córkę. Potrzeby znacznie wzrosły, dziecko idzie do trzeciej klasy SP, rośnie jak szalone, dochodzą sprawy związane z prywatnym leczeniem (dentysta), choroby małej, które wykluczają mnie na kilka dni z życia zawodowego. Chociaż dużo pracuje widzę, jak bardzo nasz standard życia sie obniża. Ojciec majetny, dobrze zarabiający, z licznymi nieruchomościami, dom, mieszkanie, ziemia, przeznaczona na sprzedaż działek budowlanych. W swoim zakładzie pracy od kilku lat ojciec córki otrzymuje rożne formy dofinansowania na dziecko (zakup wyprawki szkolnej) dofinansowanie do wyjazdów wakacyjnych, ale te pieniądze zostawia dla siebie, pomimo, ze nie partycypuje w kosztach wyjazdu córki, ani w wyprawce szkolnej. Nie czuje sie na siłach walczyć samodzielnie, mam obawy, ze sie rozkleje, bo mężczyzna kocha pieniądze ponad wszystko, na dodatek jeżeli sie rozzlosci potrafi być bardzo chamski. Wiem, ze sad ma metody na nieodpowiednie zachowanie pozwanego (grzywna, upomnienie itp.) Aha, zapomniałam dodać, ze córka przez te osiem lat otrzymywała miesięcznie 400,00 zł. Próbował samodzielnie ucinac wysokość alimentów, zdarzało sie, ze na konto wypływala tylko połowa. Argumentował to tym, ze po co mi taka kasa, skoro potrafię całkiem niezle zarobić. Dodam, ze nigdy nie byliśmy małżeństwem, kiedy byłam w ciąży próbował od moich rodziców wyciągać pieniądze na remont jego mieszkania, w którym miałam niby zamieszkać. Rodzice pakowali, mieli nadzieje, ze to tylko chwilowy kryzys, a jak dziecko przyjdzie na świat to pewnie sytuacja sie unormuje, wejdą w grę uczucia ojcowskie, weźmiemy ślub itp. Nie zrozumcie mnie złe. Z perspektywy czasu stwierdzam, ze te ponad osiem lat temu byłam bardzo naiwna, niepewna siebie. Teraz boje sie walczyć o te alimenty dla dziecka (bo przecież nie dla mnie). A może nie walczyć tylko zakasac rękawy jeszcze bardziej i harować bez wytchnienia od rana do wieczora? Sama nie wiem, rożne myśli chodzą mi już po głowie. Podsumowując: dziecko ma majetnych rodziców, o dochodach powyżej przeciętnej, ale dlaczego tylko jeden rodzic ma dźwigać koszty utrzymania, a drugi brać nawet to co niby stanowi profit dla dziecka? Jak z tym adwokatem, czy jest sens?
05-01-2014, 03:02 AM
Nimo1 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 12
0
RE: Podwyższenie alimentów / alimenty adwokat
Czy do sprawy o podwyższenie alimentów na dziecko konieczne jest wynajęcie adwokata od spraw rodzinnych?
12-27-2018, 05:18 AM
Koniczy Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 4
0
RE: Podwyższenie alimentów / alimenty adwokat
Do podwyższenia alimentów przeważnie nie potrzeba adwokata. To proste sprawy a sąd jest zwykle po stronie osoby która ubiega się o alimetnty na dziecko więc spokojnie
04-05-2019, 07:13 PM

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum Dobry Prawnik | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS