Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adwokat do sporu z deweloperem Wrocław
Autor Wiadomość
jeoo Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 5
1
Reputacja: 0
Adwokat do sporu z deweloperem Wrocław
Witam,
Mój problem jest złożony.
W grudniu zakupiłem mieszkanie u dewelopera (wstępna umowa), a dnia 17.02.2014 miał miejsce odbiór techniczny mieszkania.
Protokół zawierał znaczna ilość usterek, ale inspektor dewelopera zapewniał mnie, że zostaną one usunięte, dlatego tez został podpisany protokół
odbioru mieszkania i odebrane klucze.

Dnia 11.03.2014 odbył się odbiór poprawek. W mieszkaniu stawiłem się na dwie godziny przed odbiorem, aby sprawdzić czy zostało wszytko
usunięte jak mnie zapewniał inspektor dewelopera. Niestety stwierdziłem, ze usunięto zaledwie 1/5 usterek. Po przybyciu inspektor
dowiedziałem się, ze wszystko "niby" zostało usunięte. Podpisałem protokół (nie mam uprawnień), ani wiedzy jaka powinien mieć inspektor budowlany, ale już przed trzecim odbiorem powołałem do pomocy profesjonalnego inspektora budowlanego, który był osoba bezstronna.
Powołany przeze mnie inspektor budowlany jednoznacznie przyznał mi racje i stwierdził zaznaczając to wyraźnie w protokole, ze tynki nie kwalifikują
się do odbioru i ocenił je na niedostateczny!!! Dlatego tez w trakcie trzeciego odbioru usterek odmówiłem podpisania protokołu ze względu na zbyt duże uchybienia od norm. Sprawa w szczególności dotyczy braku zachowania kątów prostych. Inspektor dewelopera po przeczytaniu pisma od inspektora budowlanego przeze mnie powołanego od razu zmienił zdanie i czym prędzej opuścił lokal.
Złożyłem do dewelopera pismo o usterkach i dołączyłem pismo wynajętego inspektora. Złożyłem również skargę u dewelopera na inspektora (choć i tak wiem,ze to nic nie da).
Usuwanie usterek tych nastąpiło dopiero po 18 dniach od złożenia pisma, trwało zaledwie kilka dni, a teraz znowu poprawiają te usterki ponownie.
Na mieszkanie wziąłem kredyt, gdzie w umowie mam zapisane iż do momentu nie przeniesienia hipoteki na bank ponoszę koszt 1% marzy więcej a tym samym wynajmuję mieszkanie, bo nie mogę wykonać wykończenia zakupionego mieszkania.
Na akt czekam już długo a nadal nikt nie kwapi się do jego podpisania.Dwa razy już był zmieniany termin podpisania aktu, ostatni termin minął 30 kwietnia i nadal milczą.
Zakupiłem już odpowiednie elementy do łazienki, ale nadal trwają tam prace poprawkowe. Za mieszkanie płacę czynsz oraz za wynajmowane, do tego jeszcze dochodzi powiększona marża 1% mam naprawdę dość takiego traktowania przez dewelopera.

Czy w jakiś sposób mogę przenieść na siebie własność lokalu (wpisać do hipoteki) lub zmusić dewelopera do podpisania aktu notarialnego?
Czy mogę, żądać zwrotu poniesionych kosztów za czynsz od dewelopera, gdy jego inspektor świadomie zataił usterki i wprowadzał w błąd kupującego?(miałem zaufanie co do tego dewelopera, przez informację od znajomych jednak czuję się oszukany).
Czy jest możliwość zweryfikowania uprawnień inspektora dewelopera , napisania skargi, sprawdzenia wiedzy przez złożenie u wojewódzkiego inspektoratu budowlanego ??
Czy ktoś może mi pomóc?? Nie chciałbym, abym musiał wynajmować prawnika, bo nie stać mnie na niego, czy rzecznik praw konsumenta może mi w jakiś sposób pomóc??

Krótko w punktach.

1. Zakup mieszkania (podpisana wstępna umowa)
2. Odbiór protokolarny mieszkania z licznymi usterkami.
3. Następny odbiór niby poprawionych usterek.
4. Zatrudnienie bezstronnego inspektora budowlanego .
5. Złożenie pisma wraz z protokołem "mojego" inspektora stwierdzającego niedostateczną ocenę tynków.
6. Po 18 dniach od momentu złożenia pisma zaczęto usuwać usterki, trwało to kilka dni.
7. Po ponad tygodniu znowu poprawiano te same usterki ponownie.
8. Mam naprawdę dość takiego traktowania przez dewelopera i ponoszenia kosztów. Nadal nie mogę tam nic zrobić.
9. Proszę o namiar na dobrego adwokata z Wrocławia który specjalizuje się w sporach z deweloperami
04-10-2014, 07:30 AM
Rafal26 Offline
Member

Liczba postów: 83
0
RE: Adwokat do sporu z deweloperem Wrocław
1. czy umowa z deweloperem nie zawiera kar umownych za opóźnienie w podpisaniu aktu notarialnego, oddania budynku?

2. jeśli tak, to pozew do sądu o odszkodowanie z kary umownej po podpisaniu aktu notarialnego;

3. jeśli nie to normalne roszczenie odszkodowawcze chociażby za podwyższoną opłatę za kredyt;

4. osobiscie polecam adwokata Pawła Borowskiego ( namiar: http://www.obslugaprawnadeweloperow.pl ) - podobny problem miał moj znajomy - sprawę załatwił bardzo rzeczowo i reprezentował wiele osób przeciwko deweloperowi z kiełczowa
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-03-2016, 07:55 PM {2} przez Rafal26.)
04-10-2014, 07:33 AM
jeoo Offline
Junior Member
**

1
po raz 4 odbierałem te same usterki i nadal nie są usunięte ten deweloper ignoruje mnie na maksa eh normalnie porażka. Zaproponowali nawet abym poszedł na rękę bo dostałem wcześniej rabat na mieszkanie. Jakby rabatu nie było to mieszkania bym nie kupił. Rzecznik praw konsumenta pomoże coś ?? Napisałem do rzecznika we Wrocławiu, mija już miesiąc i nadal cisza. Chyba musze zgłosić się do tego adwokata, wstepnie rozmawiałem przez tel i sie umówiłem na spotkanie ... kasa ucieka mi strumieniem... kredyt, wynajem, czynsz nowego mieszkania i co jeszcze?? Macie jakiś racjonalny sposób na takich deweloperów ?? Chyba tylko wypowiedzenie umowy ??
04-10-2014, 07:35 AM
Rafal26 Offline
Member

0
Dlaczego nie odpowiadasz na postawione Ci pytania odnośnie treści umowy??
04-10-2014, 07:37 AM
jeoo Offline
Junior Member
**

1
Nie odpowiedziałem, bo były podane odpowiedzi. Sory.
Umowa nie zawiera kary związanej z opóźnieniem, bo to mieszkanie było gotowe do odbioru. Jedynie była kara 5% wartości o odstąpieniu od umowy.
04-10-2014, 07:38 AM
Rafal26 Offline
Member

0
więc pkt 3 z postu nr 3;

to co piszesz w poprzednim poście nie ma żadnego znaczenia;
04-10-2014, 07:39 AM
jeoo Offline
Junior Member
**

1
moze wybiorę inną opcję i wypowiem umowę z rękojmi, szkoda nerwów i czasu....

04-10-2014, 07:40 AM
Rafal26 Offline
Member

0
osobiście nie radzę;

tutaj dopiero będą kłopoty;

a poza tym w tym casusie szansa na skuteczne odstąpienie niewielka, raczej na obniżenie ceny;
04-10-2014, 07:41 AM
Arbiter Offline
Member

Liczba postów: 243
0
Idz do adwokata którego polecił Ci Rafal26 - facet jest naprawdę zoreintowany w temacie i często występuje przeciwko dewelopera ( więc oni też znają nazwisko), jeśli chcesz coś ugrać na tym etapie to najlepsze rozwiązanie.
04-10-2014, 07:42 AM
jeoo Offline
Junior Member
**

1
Zastanawiam się intensywnie nad rozwiązaniem, tym bardziej, że deweloper podpisał oświadczenie dla banku: ... jeżeli w wyznaczonym terminie nie podpisze aktu notarialnego to będzie musiał zwrócić kasę. Termin już ponad miesiąc temu minął. Nadal zwlekają z rzetelnym usuwaniem usterek.
04-10-2014, 07:43 AM

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum Dobry Prawnik | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS