Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podział Majątku Adwokat Wrocław
Autor Wiadomość
TomekWroc Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 1
1
Reputacja: 0
Podział Majątku Adwokat Wrocław
witam,

Poszukuję informacji od osób które miały sprawę o podział majątku
1. Na co powinnam uważać podpisując umowę z adwokatem? Czy to jest
jakaś umowa czy wystarczy pełnomocnictwo? Adwokat ten u którego
byłem bierze z góry pieniądze , czy biorą też np. jakąś wartość w
zależności od wielkości majątku?
2. Ile realnie trwać może podział - nie ma zgody co do podziału?
Majątek jest duży tzn 1,0 mln zł

05-24-2013, 05:46 AM
Terryking Offline
Junior Member
**

0
RE: Podział Majątku Adwokat Wrocław
niewiele Ci pomogę ponieważ jestem w trakcie sprawy o podział ale mówiąc szczerze odbyła się jedna sprawa w ubiegłym roku, wpłaciłam
1000 zł bo taki jest wymóg.Co do adwokata to powiem szczerze ,ze niewiem ile będzie mnie to kosztować ale wiem od innych osób ,ze
adwokaci biorą 10-30 % od wartości przedmiotu sporu.
05-29-2013, 01:31 AM
Trejdor Offline
Member

Liczba postów: 61
0
Zastanów się, czy jest ci niezbędny adwokat - ale przy podziale majątku na 90% będzie potrzeby. I dobrze sprawdź opinię o nim (najlepiej wśród zanjomych prawników, znajomych, byłych klientow) bywają bardzo drodzy adwokaci, którzy niewiele robią dla dobra klienta i generalnie głównie kasują. Trzaba uważać! Co do tego kiedy płaci się i jak to z tego co wiem płaci się z góry ustaloną stawkę za 1 instancję.Są tacy którym płaci się za każdą rozprawę. Nie jestem adwokatem, więc nie wiem jak powszechne jest praktykowanie ustalania wynagrodzenia procentowo od wartości przedmiotu sporu. Zasadniczo jednak temat ten analizowałem na własne potrzeby w zeszłym roku właśnie w sposób który opisałem powyżej.
05-29-2013, 01:43 AM
Myszka11 Offline
Junior Member
**

0
Witam.Jeśli macie jakieś doświadczenia z sądowym podziałem majatku to proszę o odzew. Ile to trwa , czy sa przesłuchiwani świadkowie, co sąd bierze pod uwagę, który adwokat Wam prowadził sprawę itp. Mój ex taką sprawe założył i próbuje wyciągnąć ode mnie kupe kasy pomimo, ze zarabia i zarabiał 3 razy więcej a na dom oddawał 30% swoich poborów resztę zostawiajac na swoje potrzeby. jeśli możecie coś podpowiedziec to bardzo proszę. Chętnie też proszę o informacje o adwokatach do kogo pójść i wogóle jak się do takiej sprawy zabrać
06-01-2013, 11:30 PM
Barrywhite Offline
Member

Liczba postów: 210
0
Jeśli była wspolność majątkowa to wszystko będzie podzielone po połowie. A świadkowie sa przesłuchiwaniu, najczęsciej rodzina, żeby poświadczyć, co nabyliście w czasie trwania małżeństwa, dom, samochód itp. Naprawdę WSZYSTKO jest wyciągane na sprawie, wiec przemyśl swoja taktykę i nie zamotaj się w odpowiedziach, bo jeśli twój ex ma dobrego adwokata a ty zaczniesz sciemniać i nie daj boże jeszcze co innego jest w aktach sprawy rozwodowej, to już w ogóle porażka. do sprawy o podział majątku trzeba się skrupulatnie przygotować, powiedział bym nawet lepiej niż do samej sprawy rozwodowej.
06-01-2013, 11:43 PM
Panadwokat Offline
Member

Liczba postów: 69
0
jakby zawsze było po równo to byłyby to najprostsze sprawy na świecie i nikt by nie potrzebował dobrych adwokatów...a niestety do spraw o podział majątku jak i o rozwód zawsze bierze się najlepszych z najlepszych dlaczego to proste....zazwyczaj podzial majatku jest po polowie, jednak jeśli ktoras ze stron chce innego podzialu, musi udowodnić, ze wlozyla wiekszy wklad w to, co wspolnie nabyli podczas trwania małżenstwa ( faktury, rachunki i inne tego typu dowody) i tutaj właśnie przydaje się dobry prawnik, znający odpowiednie sposoby jak przekonać sąd do swoich racji. Zazwyczaj sad przesluchuje wyjasnien stron i swiadkow wskazanych przez strony. Takie sprawy sa trudne, nalezy sie dobrze do tego przygotowac i uwazac na to, co sie mowi i jak. Wszelkie histerie, placze itp. nie sa mile widziane i mogą zaszkodzić. Polecam wziąść dobrego adwokata, niestety zapewne będzie drogi bo nikt Ci takiej sprawy tanio nie zrobi.
06-01-2013, 11:50 PM
Anettt Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 15
0
odpowiem ci po 20 ,bo będę miała chyba już ostatnią sprawę o podział majatku - o adwokatach poczytaj sobie na forach oraz na portalu http://www.dobryprawnik.org ja tak właśnie szukałam adwokata i jestem z niego bardzo zadowolona

pozdrawiam
06-01-2013, 11:52 PM
Joanna11 Offline
Junior Member
**

0
Witam i proszę o rade.Jestem 2 lata po rozwodzie Sprawa o podział majątku trwa od 1.5 roku - prowadzi ją dla mnie adwokat . Mój ex niszczy nasz wspólny dom a ja nie mogę nic zrobić. Wycena biegłego jest na dzień rozwodu. Potem liczą się tylko wkłady podnoszące jego wartość. Staram się o spłatę ex męża ale nie wiem co z tego domu zostanie do ostatniej sprawy.Jak mogę się zabezpieczyć przed dewastacja,niszczeniem wyposażenia,ogrodu,instalacji itp
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2013, 12:16 AM {2} przez Joanna11.)
06-02-2013, 12:02 AM
Panadwokat Offline
Member

Liczba postów: 69
0
A po co masz tego adwokata? Wycena na dzień rozwodu jest już nieaktualna. Przyjmuje się max 1 ro ważności operatu szacunkowego.
Wycena powinna być w/g stanu nieruchomości na dzień rozwodu, ale w/g cen na dzień podziału majątku. Fakt niszczenia majątku wspólnego musi być udokumentowany (jednoznacznie wskazać niszczyciela) i wnosić o uwzględnienie tego faktu w rozliczeniu. A nawet wnioskować o wycenę szkód w operacie szacunkowym, czyli wycenę wartości zniszczeń. A co ten twój adwokat robi?Pisze pisma i bierze pieniądze? Ma fajną robotę Smile , trzeba było wiziąść jakiegoś dobrego i "adresywnego" prawnika - wypowiedź mu pełnomocnictwo i napisz do mnie na prv to dam Ci namiary na adwokatów którzy takie sprawy prowadzą dobrze i szybko.
06-02-2013, 12:19 AM
Alladyn35 Offline
Junior Member
**

0
chcę się rozwieść i dokonać podziału majątku z obecną jeszcze żoną. chcę zachować dla siebie działkę, którą przepisali mi rodzice kiedy skończyłem 18 lat, ale domek był remontowany 7 lat temu za wspólne małżeńskie pieniądze. teraz żona uważa, że działka w połowie jest jej, a ja chętnie bym ją spłacił za ten remont i niech sobie idzie w długą. ona straszy, że wynajmie najlepszego adwokata w Łodzi i weźmie sobie całą działkę - podobno to jej znajomy wiec poprowadzi dla niej sprawę we Wrocławiu za pół darmo i pewnie będzie się przykładal....co byście zrobili na moim miejscu?

Panadwokat napisał(a):napisz do mnie na prv to dam Ci namiary na adwokatów którzy takie sprawy prowadzą dobrze i szybko
Możesz napisać kogo polecasz bo piszę do Ciebie na prv ale masz pełną skrzynkę
06-02-2013, 02:59 AM

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum Dobry Prawnik | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS