Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adwokat Wrocław Spadki
Autor Wiadomość
hotornot Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 4
2
Reputacja: 0
Adwokat Wrocław Spadki
Poszukuje dobrego adwokata który poprowadzi sprawę spadkową - sprawa o tyle skomplikowana, że jestem w nienajlepszych stosunkach z rodziną a tym bardziej teraz kiedy wyszła ta sprawa spadkowa. Wujek miał dość spory majątek - potrzebuje adwokata który poprowadzi sprawę od początku do końca, dokładnego i z doświadczeniem - ja się kompletnie nie orientuje a wiem, że rodzina zrobi wszsytko abym dostała jak najmniej.....
05-16-2013, 04:43 AM
Adwokat123 Offline
Member

Liczba postów: 166
3
RE: Adwokat Wrocław Spadki
Napisz dokładnie w czym problem może coś poradzimy, jesteś z Wrocławia
05-18-2013, 07:02 PM
Serdzio Offline
Member

Liczba postów: 142
0
hmm jeśli chodzi o spadki to moim zdaniem są to sprawy dość sztampowe i chyba żaden adwokat nie powinien mieć z nimi problemu, wszystko zależy ile możesz wydać na adwokata i jak dużo jest do podziału
05-19-2013, 08:25 AM
Adwokat123 Offline
Member

Liczba postów: 166
3
Serdzio napisał(a):hmm jeśli chodzi o spadki to moim zdaniem są to sprawy dość sztampowe i chyba żaden adwokat nie powinien mieć z nimi problemu
żartujesz prawda? Problemu może nie mieć choć i w to bym mocno wątpił - rożne sztuczki się stosuje i przy tego typu sprawach więc pierwszy lepszy adwokat łatwiejszy do wyd.....niż adwokat który spadki robi regularnie, inna sprawa dobry to też taki co przykłada się do sprawy a nie co weźmie kase i wyśle substytuta lub aplikanta
05-21-2013, 07:55 AM
Geess Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 5
3
Każdy dobry adwokat zna się i na spadkach - zobacz o kim dobrze piszą na portalu http://www.wybierzprawnika.com i zwróć się do tej osoby z Twojego regionu
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-14-2015, 11:43 PM {2} przez Geess.)
05-22-2013, 07:16 AM
Festing Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 35
0
Absolutnie się z tym nie zgodzę, że każdy adwokat jest dobry do sprawy spadkowej - ja musiałem opłacić dwóch a byłem zadowolony dopiero z trzeciego a wydawało się na początku, że każdy mądrze gada. Każdy adwokat wezmie kase i naobiecuje i to wszystko ale tylko dobry i doświadczony zrobi sprawę dobrze.Wiem coś o tym już dość ze mnie zdarli kasy i każdy mówi inaczej .Między adwokatami są takie rozbieżności w temacie zachowek i spadek /pójdziesz zapłacisz i nic się nie dowiesz ciekawego,usłyszysz to cobyś chciał usłyszeć/Piszę tak bo coś o tym wiem właśnie w tym temacie bo rozkładam go na czynniki pierwsze...
05-22-2013, 07:24 AM
Marina Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 1
0
Mam sprawę spadkową w toku. Jest dość skomplikowana, więc musiałam prosić o pomoc adwokata. Powiedział, że za prowadzenie sprawy bierze 4800zł. Na poczatek dałam mu 3000zł. Poprowadził tę sprawę w dobrym kierunku, jego pisma skutkowały powołaniem biegłego, który wydał opinię korzystną dla mnie. PO raz drugi dałam adwokatowi 800zł. Teraz sędzia wyznaczył sprawę na 13 czerwca i myślę, że to będzie koniec sprawy, wydanie wyroku - z korzyścią dla mnie, takie są moje przewidywania. Chodzi mi o to, że adwokat chce przed terminem sprawy - czyli na początku grudnia 1000zł. Ja nie wiem, czy powinnam mu zapłacić przed wydaniem wyroku. Chciałabym zapłacić mu dopiero, gdy zapadnie dla mnie korzystny wyrok, bo po to go wynajęłam. Co o tym sądzicie, jakie są wasze doświadczenia w tym temacie. Proszę o rady.
05-22-2013, 07:32 AM
Wild Offline
Member

Liczba postów: 68
1
Umowa z adwokatem jest umową zlecenia a nie rezultatu tak więc płaci się bez względu na wynik sprawy.Znam zycie "od kuchni" jesli chodzi o sprawy sądowe, adwokackie i jest taka zasada ,że nie ważne czy zapadnie wyrok na twoja korzyść,czy tez nie, płacisz zawsze taką samą sume jaką na poczatku ustaliliście
A końcowa rozprawa czy bedzie na twoją korzyść, czy nie,to juz tylko zależy od doboru adwokata,mimo tego nawet nie wiem jak byłby niekompetenty czyli "beznadziejny" i tak jest to twoim obowiązkiem uregulowac całą odgórną kwote bez jakis modyfikafcji a jeśli był dobry to już chyba wyjątkowo oczywiste
Tak, adwokat ma prawo żądać przed terminem sprawy pozostałą czesc kwoty.

Często spotykalam sie z tym,że adwokaci brali koncową sume wyrownujacą przed ostateczną rozprawą,ze wzgedu iz ludzie robili to co piszesz ty teraz , jeśli nie byli zadowoleni z wyroku, raptownie zaczynaly sie problemy z wyplaceniem zaleglej kwoty.
05-23-2013, 03:45 AM
henris Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 2
1
Na tym portalu dobryprawnik.org dobre opinie ma adwokat Paweł Borowski z wrocławia ma kancelarie na strzegomskiej - ktoś może korzystał z usług w zakresie spadków, zachowku?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-03-2013, 07:33 PM {2} przez henris.)
05-25-2013, 09:41 AM
Tobiasz Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 3
0
Wkrotce zamierzam zlozyc w sadzie dokumenty i wniesc sprawe o dzial spadku . Mysle o wynajeciu adwokata .W zwiazku z tym 2 pytania : Czy majac adwokata musze byc na sprawie i drugie pytanie -jaki jest koszt adwokata?Dziekuje
05-27-2013, 07:45 AM

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum Dobry Prawnik | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS