Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adwokat od rozwodów Wrocłw
Autor Wiadomość
Beatrix Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 3
1
Reputacja: 0
RE: Adwokat od rozwodów Wrocłw
Cześć, jakiś czas temu też poszukiwałam adwokata od rozwodu, ostatecznie trafiłam do firmy Ceritas to jest biuro prawne które współpracuje z adwokatami i radcami prawnymi - moją sprawę poprowadzili dobrze a cenowo wyszło ok 60% tego co normalnie musisz zapłacić - obsługa kompleksowa i widać, że starają się o dobrą opinie u klientów - tu masz namiar na prawniku http://www.dobryprawnik.org/ads/pomoc-pr...w-ceritas/
04-18-2013, 10:13 PM
Fafik33 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 46
0
Byłem u paru adwokatów porozmawiać o sprawie rozwodowej - jedni już za samą rozmowę biorą 300zł inny wstępna rozmowa za darmo, koszty za rozwód z orzekaniem o winie od 4000 do nawet 9000zł - są to ceny adwokatów z Wrocławia z dobrymi opiniami klientów, przekrój jest duży bo np znajomy zlecił rozwód z orzekaniem o wine za 3000zł ale ostatecznie był średnio zadowolony...
04-23-2013, 03:55 AM
Ftr11 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 25
0
A ile biorą za samo napisanie pozwu?
05-06-2013, 07:16 AM
Rozwodzacy Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 1
0
witam wszystkich na forum,

Trafiłem tutaj gdyż poszukuję informacji a właściwie opinii klientów o adwokatach z Wrocławia którzy specjalizują się w rozwodach - nieco już poczytałem i popytałem i rozważam udanie się do jednego z 2 adwokatów - zauważyłem, że tutaj jakiś czas temu poruszony był temat adwokata Pawła Borowskiego i mam kilka pytań do osób które już korzystały z usług - zaznaczam, że to ja chcę wnieść pozew o rozwód i chciałbym aby był orzeczony z winy mojej żony. Pytania:

- jak szybko został napisany i złożony pozew rozwodowy
- czy mecenas prowadzi sprawę samodzielnie czy wysyła aplikantów?
- jak oceniacie jakość pism procesowych, czy pisze pisma terminów?
- czy poświęca klientowi odpowiednią ilość czasu od początku do końca?
- czy istnieje możliwość konsultacji przed każdą rozprawą?
- czy dobrze przygotowuje klienta przed rozprawami i czy czuliście się gotowi do wystąpienia przed sądem po rozmowie z mecenasem?

To najważniejsze - pytanie też jak z punktualnością bo wiele czytałem, że adwokaci mają z tym duży problem. Pytam szczególowo ale z tego co zdążyłem się dowiedzieć to najważniejsze aspekty współpracy z adwokatem podczas rozwodu i mam nadzieję że udzielicie mi wyczerpujących odpowiedzi - chodzi mi aby ustalić czy przykłada się do sprawy oraz czy jest solidny. Jeśli macie jakiegoś innego godnego polecania adwokata to także bym prosił o kilka słów o tym jak pracuje - "polecam gdyż wygrał moją sprawę" zbytnio mnie nie przekonuje bo sprawa sprawnie nie równa i chyba najważniejsze aby ustalić jak dany mecenas pracuje....pozdrawiam

05-20-2013, 11:12 PM
Adwokat123 Offline
Member

Liczba postów: 166
3
Cytat:Pytam szczególowo ale z tego co zdążyłem się dowiedzieć to najważniejsze aspekty współpracy z adwokatem podczas rozwodu i mam nadzieję że udzielicie mi wyczerpujących odpowiedzi - chodzi mi aby ustalić czy przykłada się do sprawy oraz czy jest solidny.
w końcu głos rozsądku i dobrze zadanie pytanie a nie standardowo - który adwokat jest najlepszy i który wygra moją sprawę.....ale podajecie linka do rankingu adwokatów. Gratuluję dobrego podejścia do tematu z takim podejściem znadziesz dobrego adwokata bez problemu!
05-21-2013, 05:54 AM
Po_rozwodzie Offline
Member

Liczba postów: 50
0
Rozwodzacy napisał(a):Pytania:

- jak szybko został napisany i złożony pozew rozwodowy
- czy mecenas prowadzi sprawę samodzielnie czy wysyła aplikantów?
- jak oceniacie jakość pism procesowych, czy pisze pisma terminów?
- czy poświęca klientowi odpowiednią ilość czasu od początku do końca?
- czy istnieje możliwość konsultacji przed każdą rozprawą?
- czy dobrze przygotowuje klienta przed rozprawami i czy czuliście się gotowi do wystąpienia przed sądem po rozmowie z mecenasem?

W moim przypadku było tak, że pozew rozwodowy dostałem całkowicie niespodziewanie, miałem oczywiście 14 na ustosunkowanie się do niego z tym, że międzyczasie miałem wyjazd służbowy którego nie mogłem przełożyć. Namiar do adw. Borowskiego dostałem od znajomego znajomego który korzystał już z jego usług więc wpadłem do niego 4 dni przed terminem - problemów żadnych nie było z napisaniem odpowiedzi w terminie. Poświecił mi sporo czasu bo na pierwszym spotkaniu siedzieliśmy ponad 3 godz omawiając temat, poźniej jeszcze z 2 przed złożeniem pisma do sądu ale przygotował je naprawdę konkretnie - ogólnie jakość pism oceniam na bdb gdyż są przygotowywane skrupulatnie i konsultowane, przed każdą rozprawą były spotkania i przynam, że to bardzo dobra sprawa bo człowiek wchodzi w miarę spokojny na salę sądową - adwokat mi naświetlał mniej więcej sytuacje oraz co się wydarzy, omawialiśmy szczegółowo pytania do śwadków, kto jest kto oraz co może powiedzieć - ogólnie przygtowania były przed kazdą rozprawą i oceniam to też ok, czułem się dobrze zorientowany w możliwych wydarzeniach przed kazdą rozprawą, wynik także ostatecznie był dla mnie korzystny więc nie pozostae mi nic inego jak pochwalić - moim zdaniem to młody i kreatywny prawnik, bardzo pomysłowy jeśli masz sprawę rozwodową moim zdaniem nie zawiedziesz się.
05-23-2013, 02:46 AM
Yesss Offline
Member

Liczba postów: 122
0
Polecam Wam serwis z opiniami o adwokatach oraz z bazą adwokatów - bardzo fajna rzecz http://www.wybierzprawnika.com
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-09-2014, 08:36 PM {2} przez Yesss.)
07-05-2013, 03:06 AM
qlickand Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 4
0
Zaraz po świętach chcę rozpocząć moją sprawę rozwodową. Mam w związku z tym pytanie do osób które składały pozew z orzekaniem o winie przy przemocy psychicznej. Jeżeli nie stanowi to dla Was problemu,napiszcie co było dla Was dowodem. Czy przemoc psychiczna wymaga świadków?
12-26-2017, 08:48 PM
qlickand Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 4
0
Jeśli możecie napiszcie też jaki był wasz koszt takiej sprawy, ile trzeba zapłacić za adwokata w sprawie o rozwód z orzekaniem o winie?
12-26-2017, 08:56 PM
Justine Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 1
0
Musisz udowodnić taką przemoc przed sądem. Jeśli chodzi o dowody w sprawie rozwodowej to dowodem może być praktycznie wszystko informacje na temat dowodów znajdziesz w internecie np tutaj: http://sprawy-rozwodowe.info/jakie-dowod...ozwodowym/

W przypadku przemocy psychicznej wydaje się, że najlepszymi dowodami mogą być zeznania świadków, mogą to być sąsiedzi, znajomi, rodzina ale też osoby które pomagały ci w trudnej sytuacji np psycholog, psychiatra, policja itp. Wiadomo, że przeważnie taka przemoc nie wychodzi poza 4 ściany dlatego jej udowodnienie bywa problematyczne ale dobry adwokat dordzi ci jak to zrobić gdy mu opowiedz dokładnie jak wygląda stan faktyczny. Raczej nie szukaj podpowiedzi w internecie.

Koszty adwokata to już bardzo indywidualna sprawa jeden weźmie za sprawę 4 a inny 14 tysiecy. Jak wszędzie nie należy popadać w skrajności. powodzienia
12-27-2017, 01:09 AM

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum Dobry Prawnik | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS