Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uszkodzenie samochodu-gdzie zgłosić
Autor Wiadomość
mlekoju
Unregistered

Uszkodzenie samochodu-gdzie zgłosić
Mój samochód, który jest wart ponad 350 tyś zł został uszkodzony na parkingu podczas gdy ja przebywałem w sklepie. Ubezpieczalnia nie chce mi wypłacić odszkodowania, gdzie się z tym zgłosić?
01-30-2013, 08:19 AM
pawelek
Unregistered

RE: Uszkodzenie samochodu-gdzie zgłosić
Zapewne miałeś wykupioną polisę AC na tak wartościowy samochód? Co dokładnie mówi Ci ubezpieczalnia jak zgłaszasz się do nich z tym problemem? Bo to ma dość duże znaczenie.
01-31-2013, 07:16 AM
janek
Unregistered

(01-30-2013, 08:19 AM)mlekoju napisał(a): Mój samochód, który jest wart ponad 350 tyś zł został uszkodzony na parkingu podczas gdy ja przebywałem w sklepie. Ubezpieczalnia nie chce mi wypłacić odszkodowania, gdzie się z tym zgłosić?

Na Twoim miejscu zleciłbym likwidację szkody warsztatowi, który będzie auto naprawiał. Samochód jest wartościowy, więc myślę, że zależy Ci na dobrze wykonanej robocie. A jak wszystkie formalności przekażesz serwisowi, to nie dość, że będziesz miał problem z głowy, to jeszcze wszystko szybciej zostanie załatwione. Poczytaj sobie o likwidacji szkody np tu: http://www.naprawy-nadwozi.pl/zglaszanie...cja-szkod/
02-01-2013, 12:56 AM
andrju
Unregistered

Myślę, że likwidacja szkody to bardzo dobrze posuniecie z Twojej strony. Jednak nie zapomnij o trzymaniu faktury, abyś potem mógł ewentualne odszkodowanie uzyskać i pokryć koszta naprawy.
02-01-2013, 08:58 AM
mlekoju
Unregistered

Dziękuję za cenne rady. Zleciłem według Waszych propozycji naprawę szkody w warsztacie i mam problem z głowy. Mam wszystko udokumentowane i teraz warsztat ubiega się o pieniądze od ubezpieczyciela.
02-02-2013, 07:47 PM
Mistrz_Ceremonii Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 38
1
Reputacja: 0
Czyli mam rozumieć, że warsztat załatwił sprawę bezgotówkowo, ale bez decyzji ubezpieczyciela? Był to warsztat partnerski Twojego ubezpieczyciela?
02-03-2013, 06:25 AM
mlekoju
Unregistered

Tak warsztat partnerski mojego ubezpieczyciela. Wszystko obeszło się bez gotówki, tylko musiałem podpisać 2 stosowne dokumenty i po sprawie.
02-04-2013, 06:43 AM
pawelek
Unregistered

Wcześniej nie wiedziałem, że można takie sprawy załatwić w taki sposób. Czy takie coś musi być zapisane w polisie ubezpieczeniowej? Czy trzeba coś dodatkowego wykupić?
02-04-2013, 07:26 AM
janek
Unregistered

(02-04-2013, 06:43 AM)mlekoju napisał(a): Tak warsztat partnerski mojego ubezpieczyciela. Wszystko obeszło się bez gotówki, tylko musiałem podpisać 2 stosowne dokumenty i po sprawie.

Dobrze, że się zdecydowałeś, bo to jest zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Dużo czasu i nerwów można w taki sposób sobie zaoszczędzić Smile
02-06-2013, 02:08 AM
Mistrz_Ceremonii Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 38
1
Reputacja: 0
Jednak bezgotówkowa likwidacja szkody jest możliwa jedynie w przypadku pozytywnej decyzji ubezpieczyciela, co do zasadności roszczenia odszkodowawczego. Wydaje mi się, że nas okłamujesz. W lipcu zeszłego roku rozbiłem auto, więc wiem że naprawa pojazdu z polisy AC zaczyna się w momencie pozytywnego rozpatrzenia wniosku. Wcześniej pojazd został odholowany w ramach assistance i czekał w warsztacie partnerskim na informację z Warty
02-11-2013, 06:17 AM

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum Dobry Prawnik | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS